Máte rádi kůži? Víte, jak kůži správně udržovat, abyste ji zachovali dlouho kvalitní a nepopraskanou. Jak čistit kůži pořádně a hlavně ji nepoškodit! A proč impregnovat kůži? Čištění je důležité pro udržení kůže v dobré kondici a impregnace Vám pomůže zachovat kůži déle čistou a odolnější. Přečtěte si, jak na to.

Jste milovníci kožených věcí? Najde se u vás doma kožená pohovka, křeslo nebo židle. Nebo jste si pořídili luxusní kožený interiér do auta. A pokud ani jedno z toho, tak snad téměř každý najde ve svém šatníku kožené boty, kožený kabát, bundu nebo koženou kabelku. Kůže je oblíbený, kvalitní ale i dražší materiál, který sebou nese i určitou zodpovědnost. Chcete přece, aby kůže zůstala co nejdéle jako nová.

Kůže nebo-li správně useň vyžaduje péči, aby i po letech vypadala dobře, udržela si barvu, matný vzhled a nepraskala.

Kdy je nejvyšší čas vyčistit kůži?

Čistá kůže je matná. Takže nejvyšší čas na čištění kůže poznáte, že se leskne.

Jak správně pečovat o koženou sedačku, kůži v autě nebo o kožené doplňky?

Správnou péči o kůži můžeme rozdělit do několika kroků.

U kožených sedadel v autě nebo u pohovky je dobré vysát všechny spáry. Musíte švy trošku roztáhnout. Drží se v nich prach, drobky a v autě někdy i kamení, které kůži ničí, pokud je tam necháte.

Pokud používáte tekuté přípravky jako je například naše ochranná emulze na kůži Leather Care vždy pořádně protřepejte, než začnete používat. Promísí se všechna jeho aditiva. Kůže by měla mít běžnou teplotu a vyhněte se přímému slunci.

První krok je čištění.

  • Čistící pastu naneste na čistou utěrku z mikrovlákna. Používejte nejlépe bílou nebo světlou utěrku.
  • Nejprve naneste čistící pastu Leather Cleaner na malé a málo viditelné místo. Nestává se to, ale ať máte 100% jistotu, že kůži nepoškozuje.
  • Krouživými pohyby pastu roztírejte po kůži vždy ve stejném směru, aby se špína nerozetřela všude okolo.. Efekt je většinou okamžitý. Pokud je ale kůže hodně špinavá, budete muset čištění zopakovat několikrát.

Jak čistit kůži? Ukázka čištění kožené sedačky

Druhý krok je impregnace.

  • Impregnace je důležitá! Dlouhodobě chrání a zabraňuje křehnutí a vysychání kůže.
  • Ochrannou emulzi Leather Care vždy nanášejte na čistou a suchou kůži.
  • Prostředek pro impregnaci protřepejte, naneste na hadřík nebo přímo na ošetřovanou kůži a postupně rovnoměrně rozetřete. Nespěchejte a netlačte.

Proč používat impregnaci?

Ochranná emulze Leather Care dlouhodobě chrání a zabraňuje křehnutí a vysychání kůže. Dokonce i poškozená a barevně znehodnocena kůže získá opět saténový lesk. Naimpregnovaná kůže daleko déle vydrží a odolává opotřebení.

 

Čištění kůže před a po