Německé produkty speciálně vyvinuty k mechanickému i chemickému čištění a leštění hliníku nebo čištění eloxovaného hliníku.

Čistící a leštící pasty na hliník

Čistící pasty na hliník mohou být použity na jak na ruční tak i strojní čištění. Speciální ochranné oleje na hliník ho pomáhají udržovat čistý a minimalizovat korozi a oxidaci. Čištění je jednoduché, ale téměř všechny pasty současně leští hliník  do zrcadlového lesku. Vyleštěný povrch je dále chráněn proti oxidaci.

Leštící pasty nejsou vhodné pro eloxovaný hliník. Pro ten doporučujeme buďto pouze Čistící pastu na elox nebo přípravky na chemické čištění viz dále.

Přípravky na chemické čištění hliníku

Bezpečnější rozprašovače určené pro domácí (růžová etiketa) a průmyslové (černá etiketa) použití, bežné čištění hliníku (např. ve výrobě nebo při chystání pro zákazníka). Jsou bezpečné, nemohou hliník nijak poškodit. Prodlužují jeho životnost a chrání jej. Jsou určeny pro časté použití.

Průmyslový čistič A99, který ve správné koncentraci může z hliníku odstranit veškerou mastnotu, nánosy, oživí hliník a odstraní dokonce i oxidaci. Je nutné ovšem vyzkoušet vhodnost a správný postup, jinak hrozí i poškození hliníku. Tento čistič je určen jen pro výjimečné čištění hliníku jako je renovace či odstranění opravdu odolných či zapečených nečistot. A99 je vhodný na čištění také eloxovaného hliníku, jeho povrch nijak nemění tak jako většina past. Takto ošetřený hliník je ale nutné konzervovat Olejem nebo Nanoochranou.

Název

Přejít nahoru