Chystáte se na pořádný jarní úklid? Máme pro Vás pár tipů, jak se zbavit otisků prstů na nerezových spotřebičích, vyčistit důkladně koženou sedačku, umýt a vyleštit kamenné dlaždice a schody. Jdeme na to!

Léto už je definitivnitivně za námi a všichni se začínáme těšit na Vánoce. Do vánočních svátků zbývá ještě pár měsíců, nicméně podzimní úklid se vyplatí neodkládat a adventní čas si užít v klidu a pohodě.

Jak na otisky prstů na troubě z nerezu nebo ledničce v nerezovém provedení?

Znáte to, párkrát otevřete lednici a už tam jsou! Otisky prstů na spotřebičích z nerezu to je věčný boj. Autosol má skvělé řešení, extra účinnou emulzi Metal Miracle, která kovy nejen čistí, ale i chrání. Okamžitě odstraní nečistoty, mastnotu a zanechá ochrannou vrstvu zabraňující otiskům prstů. Čistič nerezu je v praktickém balení ve spreji, díky rozprašovači je čištění velmi snadné a úklid vám zabere kratší dobu. Skvěle působí na matný i lesklý nerez, zázraky dokáže s kartáčovanými povrchy v kuchyni.

Jak na čištění plastových oken a žaluzií?

Čistič plastů Plastic Cleaner ve spreji funguje perfektně na plastová okna a parapety, plastový nábytek, hračky z plastu i na moderní plastovou tašku Obag. Čistič nastříkejte na povrch,který chcete čistit. Nechte chvíli působit a poté setřete vlhkým hadříkem. A máte vyčištěno. Jak jednoduché a efektiní, přípravek navíc chrání plasty před křehnutím. Všechno, co potřebujete vědět, jak správně přípravek používat a co všechno jsme už vyčistili najdete v článku Vyzkoušeli jsme za vás čistič na plasty!

 

Jak snadno a do hloubky vyčistit koženou sedačku?

Kožené sedačky, židle potažené kůží, ale i koženou tašku nebo boty vyčistíte pastou na kůži Leather Cleaner.  Čistící pastu naneste na čistou utěrku z mikrovlákna. Používejte nejlépe bílou nebo světlou utěrku. Krouživými pohyby pastu roztírejte po kůži vždy ve stejném směru, aby se špína nerozetřela všude okolo.. Efekt je většinou okamžitý. Pokud je ale kůže hodně špinavá, budete muset čištění opakovat několikrát.

Po čištění kůže doporučujeme kůži impregnovat ochrannou emulzí Leather Care. Kdy je potřeba kůži čistit a proč impregnovat zjistíte v článku  Jak na čištění přírodní nebo syntetické kůže?

Máte v kuchyni mramorovou pracovní desku nebo kamenné dlaždice?

Kámen v interiéru zažívá renesanci. Je to krásný a luxusní materiál, který vydrží staletí, ale i o něj je potřeba se starat.  Důležité je čištění kamene a impregnace. Čistič mramoru, žuly a přírodního kamene, mramoru Marble & Granite cleaner ve spreji důkladně a hygienicky čistí kartáčované a lesklé kamenné povrchy povrchy. Vhodný jak pro potravinářství, domácnost tak pro venkovní použití.

Pro dlouhotrvající vzhled je vhodné kámen impregnovat. Ošetřený kámen nebudete muset čistit tak často, prozáříte jeho strukturu. Přípravek na impregnaci kamene Marble & Granite Polish je leštěnka a vosk v jednom. Obnoví barvy a strukturu kamene, chrání před uklouznutím. Podívejte se na související článek o údržbě kamene.

Jak na čištění koupelny, na spáry mezi kachličkami nebo sklokeramické desky?

Na umyvadlo, vanu, kachličky nebo dřezu je perfektní přírodní čistič (někdy též Mýdlový kámen – Soap Stone), univerzální čistící prostředek, který můžete použít různé povrchy kovy, sklokeramiku, dřevo, nelakované plasty. Přípravek v sobě kombinuje vysoce kvalitní leštící oxid hlinitý a přírodní mýdlo, díky tomu čistí a leští efektivně a bez námahy. a je šetrný k vaší pokožce i životnímu prostředí.

I šperky ze zlata, stříbra a drahých kovů je snadné vyčistit. Jak?

Zlaté a stříbrné řetízky, prsteny, náramky vyčistíte speciálně vyvinutou pastou Gold and Silver Polish na zlato a stříbro. Jde o šetrné ale velmi efektivní čištění a ochranu drahých kovů. Pasta je velmi jemná, ale účinná. Nepoškodí povrch drahého kovu, ale přitom jej krásně vyčistí a prozáří. Vhodná je i na pozlacené povrchy. Po vyčištění šperky pouze opláchnete vlažnou vodou, abyste vymyli zbytky čistící pasty.