Impregnace kamene, mramory i žuly

Hodnoceno 4.50 z 5 na základě 2 hodnocení zákazníků
(Hodnocení: 2)

374 

(Marble & Granite Polish) Impregnace kamene, mramoru a žuly s dlouhodobou ochranou schopností, obnoví barvy a strukturu kamene, chrání před uklouznutím. Navrací kameni jeho přirozenou krásu.

Popis

Impregnace kamene Marble & Granite Polish je leštěnka a vosk v jednom. Obnoví barvy a strukturu kamene, chrání před uklouznutím. Prodlužuje životnost a obnovuje původní vzhled mramorových a žulových povrchů. Navrací kamenným povrchům jejich přirozenou krásu.

Leštěný kámen před a po impregnaci leštěnky a vosku v jednom přípravku od Autosol CZ

Čeho impregnací dosáhnete?

 • obnovuje přirozenou krásu kamene
 • obsahuje pečující emulzi s obsahem přírodního vosku Carnauba
 • snadno se aplikuje a leští
 • zvyšuje lesk ošetřených ploch a také je chrání
 • obnovuje barvu i strukturu kamene
 • zamezuje pronikání vody a špíny
 • chrání před poškozením vodou a špínou
 • impregnace kamene usnadňuje opětovné čištění kamene
 • zabraňuje uklouznutí, vhodný na kluzké podlahy a schody

Proč kámen vůbec impregnovat?

Kámen můžete samozřejmě jen vyčistit a nechat jej být. Je to celkem stálý materiál. Ale ztrácí na svém vzhledu. Impregnace kamene zabraňuje blednutí a zvětrávání kamene a kámen tak vydrží mnohem déle jako nový.

Současně je jakékoliv další čištění kamene snažší a rychlejší. Mnohdy bude stačit k očištění pouze voda. K účinnějšímu vyčištění můžete použít Čistič kamene Marble & Granite Cleaner.

Tipy pro péči o mramor, žulu a přírodní kámen

 • vyvarujte se zanechávání stop vody na povrchu mramoru a žuly – tyto materiály jsou porézní a rychle vodu absorbují! Čím rychleji vysušíte rozlitou tekutinu, tím snáz zabráníte poškození kamene Impregnace kamene zabraňuje pronikání tekutin do kamene.
 • v žádném případě nepoužívejte čističe na bázi kyseliny, takové poruší a naleptají hladký povrch kamene a tvrale jej poškodí

Jak dlouho impregnace kamene vydrží?

Pokud se jedná o je leštěný kámen, čistý s povrchovou teplotou 15 – 20 ° C bude za těchto podmínek impregnace kamene stačit asi 10 ml na m². Tzn. Celé balení 500 ml tedy vystačí na cca 50 m².

Složení Leštěnky mramoru, žuly a přírodního kamene

Auqua, Isopropanol, Sodium C14-17 alkyl sec sulfonate, Poly(oxy-1,2-ethanediyl), a-isodecyl-w-hydroxy, Sodium laureth sulfate, Parfum, Methylisothiazolinone, benzisothaizolinone

Ukázky použití a účinků impregnace žuly, mramoru a přírodního kamene

 

Ukázka, jak se voda po impregnaci kamene na jeho povrchu sráží a nenarušuje kamenný povrch.

Ukázka impregnace náhrobního kamene

2 recenze Impregnace kamene, mramory i žuly

 1. Hodnocení 4 z 5

  Michal

  Mám dotaz na yak velku plochu (M2)stačí edno balení vosku

  • Tomáš Štancl

   Dobrý den, pokud se jedná o leštěný kámen, spotřeba bude asi 10 ml na metr čtvereční tzn. 50 m² na jedno 500 ml balení. Kámen musí být očištěný, čistý, ideální teplota aplikace 15 – 20 ° C. Stačí Vám to takto?

 2. Hodnocení 5 z 5

  Miroslava Uhlířová

  Mám dotaz na impregnaci mramorové podlahy. Nešťastným způsobem jsem nastříkala na mramorovou podlahu přípravek na vodní kámen, nyní jsou na mramorové podlaze fleky, kterých se nemůžu zbavit. Pomůže tato impregnace ? Děkuji za odpověď, Uhlířová

  • Tomáš – Autosol CZ

   Hodila by se alespoň fotka nebo upřesnění, jaký produkt jste to přesně použila. Ale myslím si, že pokud Vám nepomůže Čistič na kámen a následná Impregnace kamene tak už máloco. Můžete nám fotky poslat mailem? Děkuji. Tomáš

Přidat recenzi

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Mohlo by se Vám líbit…