Sezóna vodních radovánek je u konce, a krytému bazénu na zahradě je třeba dopřát zasloužený zimní spánek. Nejideálnější doba na pořádnou údržbu.

Příští rok namísto trávení času drhnutím a čištěním budete moct skočit rovnou do vody. Největším oříškem bývají kolejnice a hliníkové profily u zastřešení. Přitom stačí mít na čištění hliníkových dílů vhodnou výbavu a z nadlidského úkolu se stane záležitost několika minut.

Jak na to, aby kolejnice a hliníkové části bazénu byly jako nové?

Tajemství má zaklínadlo Autosol. Konkrétně Aluminium Power Cleaner – čistící sprej na hliníkové, eloxované a kartáčované povrchy. S okamžitým výsledkem odstraňuje mastnotu a špínu. Díky rozprašovači se aplikuje velmi snadno i na členitém povrchu. Stačí mu pomoci houbičkou nebo utěrkou z mikrovlákna a výsledek je na světě.

Zastřešení a kolejnice z eloxovaného hliníku jako nové na dlouhou dobu

Čistič hliníku a eloxovaného hliníku je dostačujícím řešením. Pokud ale chcete prodloužit jeho efekt, zkombinujte ho s ochranným olejem na všechny kovy včetně hliníku a nerezu Metal Protective Oil. Ten dokáže odstranit menší množství špíny, jako je prach a otisky prstů, ale hlavně vytváří voděodolnou ochrannou vrstu. Svému bazénu tak dodáte čistotu, lesk a minimalizujete korozi na dlouhou dobu.

Čištění hliníkových dílů zvládnete i pomocí pasty

Speciální pasta na čištění eloxovaného hliníku obsahuje velmi jemné čisticí částečky a umožňuje šetrné čištění a zároveň leštění. Povrch nepoškodí, zachová jeho původní vzhled a zároveň odstraní nečistoty a usazeniny. Její výhodou je dlouhodobý efekt a možnost vyčistit i barevný hliník.

Pastu jsme též vyzkoušeli na kolejnicích a zastřešení bazénu. Výsledek byl ještě o něco lepší než při použití spreje, nicméně se obtížněji používá na členitém povrchu a velkých plochách.