Nepodceňte příchod mrazivého období a připravte auto dokonale na zimní sezonu. Máme pro Vás několik dobrých rad, jak předejít zamrznutí zámku nebo jak odstranit jednoduše ledovou vrstvu z oken vašeho automobilu.

Už se Vám určitě někdy stalo, že jste spěchali ráno do práce, na úřad nebo k lékaři. Vše klape na minuty. Ale ouha, v noci mrzlo a vy najdete auto totálně obalené v ledu. Teprve v tomto okamžiku nastává hra o čas. Nejenže máte zamrzlá okna, ale nemůžete vůz ani otevřít, protože Vám zamrzl zámek, a minuty letí! Teď si asi říkáte: “To se mě stát nemůže. Mám dálkové otevírání automobilu.” Bohužel ani to Vás neochrání, pokud dveře přimrznou. Pak nastává další fáze – hysterie. Nestíháte a navíc už je Vám zima, mrznou Vám ruce i nos. Tak použijete sílu a nic, dveře stále drží. Přidáte na intenzitě, však co se může stát. Nic, říkáte si. Ale co když poškodíte gumové těsnění kolem dveří? Prostě takové normální mrazivé ráno.

Jak dokonale připravit auto na zimu?

Použijte rozmrazovač zámků

Na zámky u dveří Vašeho vozu použijte rozmrazovač zámků, který zámky chrání před zamrznutím. Vysoce kvalitní oleje ošetří mechanismus zámku a chrání jej i před rezavěním. Proniká do špatně dostupných částí a zanechá za sebou neprostupnou ochrannou vrstvu.

Aplikujte přípravek na těsnění u dveří vozu, který chrání před přimrznutím

Přimrznutí gumového těsnění u dveří auta předejdete, pokud použijete přípravek na ochranu gumových částí, který nanesete po celé délce těsnění, jak na dveřích, tak na vnitřní části karoserie. Vyhnete se tak nepříjemnostem s přimrznutím a zabráníte křehnutí gumových částí.

Snadné a rychlé rozmrazení skel

Nastříkejte rozmrazovač skel na zamrzlé okno. Přípravek snadno odstraní ledovou vrstvu a funguje i jako prevence proti dalšímu namrzání. Praktické balení ve spreji rychle a účinně zbaví sklo ledu a námrazy. Funguje ihned po nastříkání. Pokud je krusta silná, jednoduše nastříkejte celé okno odshora dolů. Led následně povolí.

Na co nesmíte před zimou zapomenout! Vyměnit letní směs do ostřikovačů za zimní.

Asi všichni víme, že letní směs zamrzá. Co si možná ne všichni uvědomujeme je, že moderní konstrukce nádržky na kapaliny do ostřikovačů obvykle neumožňují jednoduché smísení staré a nové směsi. Jde většinou o dlouhý úzký tubus, kde není ani vidět na dno.

Může se snadno stát, že ačkoliv jsme dolili zimní směs, tak kapalina v ostřikovačích zamrzne. Jako prevence stačí celoroční používání nemrznoucí kapaliny do ostřikovačů. Nebo včasná výměna zimní kapaliny za letní. Výměna směsi nespočívá jen ve včasném dolití, ale v kompletním vyčerpání letní kapaliny a doplnění již jen zimní kapaliny do ostřikovačů.

V našem speciálním zimním balíčku pro auto najdete všechny zmiňované přípravky a navíc praktickou škrabku na led, bez které se v mrazu prostě neobejdete.