Taky se Vám líbí nedřít, nepotit se z kopce do kopce a přitom nemuset jezdit autem. Elektrokolo je boom. Správná péče o elektrokolo Vám přinese ten správný požitek z jízdy, zvýší Vaši bezpečnost a vaše elektrokolo Vás rádo sveze řadu šťastných kilometrů.

Jak se starat o elektrokolo?

Doporučujeme používat přípravek na ochranu řetěze a pravidelně kolo čistit.

Speciální mazací olej na řetěz odpuzuje vodu a ochrání řetěz před korozí. Je kompatibilní s O-kroužkem. Řetěz mažte každý týden nebo každých 200 km.

Na čištění celého kola použijte čistič jízdních kol, který odstraňuje nečistoty, bláto, prach a špínu z elektrických kolech. Navíc ho můžete použít i na horské, silniční nebo trekové kolo.

Co bysme měli vědět

Před každou jízdou překontrolujte stav jednotlivých součástí, plnou funkčnost brzd, upevnění kol a řízení, včetně dotažení šroubových spojů a ujistěte se o nabití baterie. V případě zjištění nedostatků nejprve závady odstraňte. S využíváním elektrického pohonu a jeho ovládáním se seznamte nejprve na méně frekventované ploše, např. parkovišti. Nevystavujte elektrokolo dešti, nejezděte v hluboké vodě a neumývejte proudem vody.