Zašlé měděné pivní tanky jsou častým problémem. Provozní ani majitelé restaurací netuší, jak se tomu dá efektivně zabránit.

Na prvním obrázku je vidět jak trubky pivního tanku vypadaly. Špinavé, zašlé, což je při běžném provozu normální. Nejprve pivní tank utřete vlhkou mikrovláknovou utěrkou aby jste jej zbavili hrubých nečistot. Poté začněte nanášet naší šikovnou pastu Metal polish.

Na nerovné povrchy či hůře dostupná místa použijte přípravek s tekutější bázi a to Liquid Polish. Oba přípravky odstraní špínu, rez a vrací krásný lesk. Po vyleštění povrch zanechá pasta na kovu ochranný film, který chrání kov před dalším znečištěním. Navíc nezůstávají žádné nečistoty, způsobené pastou okolo pivního tanku nebo jiného kovu, který se chystáte čistit.

Pro nové pivní tanky nebo déle trvající ochranu je dobré nanést ochranný olej Metal Protective Oil. Zajistí dlouhodobou ochranu, která před znečištěním, odolnost proti vodě. Díky snadnému nanášení je udržování pivního tanku velmi snadné.

Na jaké kovové povrchy můžete Metal Polish použít?

 • pivní tanky z nerez oceli,
 • pivní tanky z mědi,
 • pochromované kovové povrchy,
 • hliník (neeloxovaný),
 • mosaz.

Postup čištění pivního tanku

 1. Nachystáme si teplou vodu do kbelíku s mikrovláknovou utěrkou.
 2. Pivní tank či jiný kov který se chystáme leštit otřeme.
 3. Nachystáme si druhou mikrovláknovou utěrku (suchou!!).
 4. Naneseme malé množství pasty Metal Polish na mikrovláknovou utěrku a krouživým pohybem čistíme, dokud nezískáte zrcadlový vzhled.
 5. Při strojovém leštění používejte leštící kotouče (kotouč lehce navlhčete).
 6. Pasta i utěrka bude při čištění tmavnout.
 7. Očištěný povrch otřete hadříkem.
 8. Čistý a lesklý povrch je po aplikaci pasty chráněn proti oxidaci.

Rozdíl mezi Metal Polish a Liquid Polish?

Liquid Polish je přípravek na stejné bázi ale v tekuté formě. Hodí se na větší plochy či nerovné povrchy. Účinky jsou velmi srovnatelné s pastou Metal Polish! Tekutá báze je lepší na povrchy, do kterých se pastou Metal Polish nedostanete nebo by se hůře dostávala ven. Liquid Polish samovolně steče např. do spár a pak už stačí jen použít štěteček s jemným vláknem a nebo utěrku z mikrovlákna.

Proč používat Olej na ochranu kovů?

Protože dlouhodobě chrání veškeré kovy. Olej na ochranu kovů můžete použít na nově naistalované tanky nebo ihned po aplikaci pasty Metal Polish. Olej ochrání dlouhodobě od prachu a dalších nečistot, usnadní další čištění! Olej se velmi dobře nanáší a povrch nezůstává extrémě mastný.

Olej odstraní i menší množství špíny, jako je prach nebo otisky prstů a zároveň vytváří voděodolnou ochrannou vrstvu, která povrchu dodává čistotu a lesk. Po dlouhou dobu chrání kov před kozozí a oxidací.

Manipulace i nanášení je velmi jednoduchá. Stačí jen prostředek Metál Protective Oil našplíchat na povrch který chcete ochránit, pak asi 2-3 min. počkat a setřít

Co je NSF?

Všechny zmíněné výrobky certifikaci NSF. To znamená, že byly speciálně testovány i v prostorech s jídlem, tudíž je můžete používat i ve vaší kuchyni či provozu. Pokud použijete přípravky na povrchy, které přijdou do přímého styku s potravinami, stačí tyto povrchy po použití pouze omýt vodou.