Většina motorkářů neví, že čistit výfukové svody jde jednoduše. Často používají např. Silichrom, se kterým se zbytečně nadřou. Na Motosalonu jsme natočili krátké video přímo z ukázky čištění. Přesvěčte se sami, jak jednoduché a rychlé čištění může být.

Je jedno, jestli jsou svody zamodralé, zahnědlé nebo až do černa. Bluing Remover a Metal Polish si poradí i s tím a doslova během pár vteřin.

Video čištění výfukových svodů pomocí Bluing Remover

V čem je čištění svodů Bluing Removerem jiné?

Bluing Remover je chemický čistič, tzn. nemusíte svody nijak mechanicky čistit. V tom je hlavní rozdíl čištění výfukových svodů. Přípravek nanesete, necháte působit několik desítek vteřin a pak jej jednoduše setřete.

Návod, jak snadno vyčistit výfukové svody od motorky

  1. Před každým použitím je potřeba Bluing řádně protřepat.
  2. Naneste přípravek např. houbičkou na nádobí přímo na zabarvené místo či vetší část výfuku (nedoporučujeme bavlněné hadříky, příliš sají).
  3. Nechte působit podle od 30 vteřin do 3 minut podle stupně zabarvení. 30 vteřin je pro mírné zabarvení, 3 minuty jsou pro silně znečištěné až černé svody, které na sobě mají nánosy z několika let.
  4. Setřete hadříkem a výsledek uvidíte ihned.
  5. Chcete-li navrátit původní lesk, aplikujte pastu Metal Polish, které výfuk krásné prozáří a ochrání proti povětrhnostním vlivům.

Na jaké svody lze přípravek použít?

Přípravek můžete použít na veškeré typy svodů: chromované, nerezové, titanové…

Na jaké zabarvení Bluing Remover funguje?

  • Svody zabarvené do zlatova či hněda.
  • Svody zabarvené do modra či fialova.
  • Tmavě hnědé až černé svody.
  • Prostě na všechny 🙂 opravdu na všechny.

Máte dotaz či chcete se podělit o vyleštěné svody. Napište nám do komentářů pod článkem 😉