Jste vášnivý cyklista nebo cyklistka? Milujete jízdu na horském kole terénem nebo dáváte přednost silničnímu kolu. Jezdíte na kole každý den do práce? Nebo jste přesedlali na elektrokolo? Ať jste víkendový cyklista nebo profi závodník, když se o kolo budete dobře starat, vydrží vám víc než jednu sezónu. Autosol vyvinul ucelenou řadu přípravků na kola a elektrokola pro cyklisty, kteří hledají kvalitu.

Jak se o kola a elektrokola správně starat? Bez pravidelného čištění to nejde!

Každý, kdo alespoň občas vezme svoje kolo na cyklovýlet, ho musí někdy očistit. Čím pravidelněji se o kolo staráte, tím déle ho nebudete muset měnit. My máme dvě varianty čištění s vodou a bez vody.

Pokud máte po ruce vodu, pak použijte Power cleaner!

Extra účinný čistič jízdních kol Power cleaner v praktickém balení ve spreji důkladně odstraňuje nečistoty, bláto, prach a špínu na horských, silničních, trekingových kolech i  elektrokolech. Aplikace pomocí rozprašovače čištění zjednodušší a dostanete se i na těžce dostupná místa. Čistič jemně a důkladně odstraní nečistoty a nepoškodí lak na vašem milovaném kole.

Čištění kola bez vody je bomba!

Čištění bez vody nevěříte? Je to rychlý a snadný způsob čištění bahna, prachu a běžné špíny, když nemáte po ruce vodu nebo potřebujete kolo rychle očistit, než si ho zaparkujete doma na balkóně nebo v kanceláři.

Před použitím čističe jízdního kola bez vody není potřeba žádné předmytí kola a po vyčištění není nutné omytí přípravku. Čistič jednoduše nastříkáte na kolo, necháte chvíli působit a pak setřete. Jednoduché a praktické! Podívejte se na video.

Podívejte se, jak jsme čistili kolo bez vody v knceláři 

Péče o řetěz je nutná u klasického kola i elektrokola

Pokud budete používat přípravek na ochranu řetěze prodloužíte jeho životnost a nebudete ho muset tak často měnit.

Kdo maže ten jede! Mazací olej na řetěz je základ.

Mazací olej na řetěz jízdního kola je základ pro údržbu všech typů kol – silničního, horského i trekingového. Jde o syntetické adhezní mazivo, které chrání proti opotřebení a korozi řetězů jízdních kol.

Speciální mazací olej na řetěz elektrokola

Speciální mazací olej na řetěz odpuzuje vodu a ochrání řetěz před korozí. Je kompatibilní s O-kroužkem. Řetěz elektrokola mažte každý týden nebo každých 200 km.

Ochrana laku jízdních kol

Máte nové kolo a chcete ho udržet v perfektním stavu. Nebo už vaše kolo pár šrámů a šrábanců z divokých výletů přivezlo. V obouch případech se hodí lak na kole i elektrokole chránit před škrábanci. Přípravek na ochranu laku kola i elektrokola ve spreji dlouhodobě chrání barvy, laky, plasty, kovy a uhlíková vlákna proti vlivům prostředí. Ochráníte tak lak na všech typech jízdních kol i elektrokol.

Nablýskané kolo voskem ve spreji!

Dokonale naleštíte a zároveň ochráníte svoje milované kolo voskem ve spreji. Vosk dodává lakovaným, kovovým a plastovým povrchům brilantní lesk a chrání je před vlivy prostředí. A hlavně usnadňuje budoucí čištění.

Poradíme si i s matným lakem

Vybrali jste si kolo s krásným matným lakem. Paráda, ale jak s údržbou, aby se z matu nestal lesk. Použijte expres vosk, který v sobě kombinuje vysoce účinné vosky a umožňuje rychlou aplikaci. Expres vosk udělá na povrchu sametovou matnost a zbaví vás nechtěných otisků.

Třešnička na dortu – tip na dárek

Máte kolem sebe nadšené cyklisty? Nebo už někdo přesedlal na elektrokolo? Darujte skvělé a hlavně účinné přípravky na péči o kolo. Vše co potřebují na čištění, mazání a ochranu kola zabalené v luxusní dárkové krabici.

Dárková sada pro jízdní kola obsahuje čistič jízdních kol, vosk ve spreji, mazací olej na řetěz a utěrku z mikrovlákna. Dárek můžete poslat přímo oslavenci, fakturu pošleme v elektronické podobě na váš e-mail.

Jak se starat o elektrokolo se dozvíte v článku: Hurá na ELEKTROkolo!

Vyberte si z prémiové řady přípravků na jízdní kola a elektrokola