Čištění hliníku

Potřebujete vyčistit hliník, dostat ho do lesku nebo jej naopak nechat v jeho původním matnějším vhledu? Jde to jednoduše. Máte několik možností, můžete použít extra silný Průmyslový čistič A99 na starý a hodně zašlý hliník nebo Čistič hliníku ve spreji, na leštění do vysokého lesku speciální Leštící pastu na hliník Aluminium Polish. A nezapomeňte na finální ochranu hliníku, ať zabráníte korozi či oxidaci a nemusíte čištění, tak často opakovat.

Extra silné čištění hliníku zajistí A99 

Máte starý, velmi znečištěný předmět z hliníku, který chcete zrenovovat? Extra silný čistič A99 skvěle funguje na velmi znečištěné a staré hliníkové povrchy. Tekutý průmyslový čistič je silný a účiný přípravek na odstranění nečistot z hliníku. Během chvilky vyčistíte hliníkové trubky, hliníkové bloky motorů či jiné hliníkové součástky. Přípravek je koncentrovaný, doporučujeme ho před použitím vyzkoušet a naředit podle výše znečištění povrhu.

Tímto způsobem vyčištěný povrch zůstává v původním vzhledu, tzn. nemění se jeho povrchová struktura a zůstává matným, ale vyčištěným. Lesku dosáhnete pouze leštící pastou.

Přesvědčte se na vlastní oči! Koukněte na video, jak jsme čistili starý retro hliníkový kelímek.

Upozornění u čištění hliníkových slitin a starých hliníkových motorů

Průmyslový čistič může reagovat s různými slitinami hliníku. Čistý hliník takovéto reakce zpravidla nemá. Je proto nutné nejdříve vyzkoušet účinnost a vhodnost přípravku. Během procesu čištění je vhodné vizuálně kontrolovat povrch hliníku. U některých hliníkových slitit může povrch začít tmavnout nebo černat. V tomto případě proces čištění přeruště, hliník opláchněte dostatečně vodou. Proces čištění lze opakovat, aniž by se tmavnutí opět objevilo, ale v krátkých intervalech. Je ale třeba nechat čistič působit velmi krátce v řádech pár minut nebo čistič více zředit.

Pokud Vám povrch ztmavne, lze ztmavnutí ostranit octem. Je dobré celou ztmavlou část ponožit do octa a nechat působit v řádu několika desítek minut i hodin. Zmtavnutí lze poté lehce odstranit kartáčkem. 

Běžně znečištěný hliník a eloxovaný hliník vyčistíte čističem ve spreji

Aluminium Power Cleaner je čistící sprej na hliníkové, eloxované a kartáčované povrchy speciálně vyvinutý i na použití v domácnosti. Jednoduše odstraňuje špínu a mastnotu. Čistič je v praktickém balení ve spreji, který usnadňuje aplikaci na méně dostupná místa. Je vhodný i na barevný eloxovaný hliník a nepoškozuje ostatní povrchy např. polykarbonát při čištění bazénových lišt.

Jak správně používat čistič ve spreji?

  • Před použitím přípravek pořádně protřepejte, aby se zaktivovali všechny složky čističe
  • Otočte uzávěr na spreji do polohy pro stříkání
  • Nastříkejte sprej na hliníkový povrch ze vzdálenosti cca 10 cm
  • Nechte 1-2 minuty působit
  • Setřete utěrkou z mikrovlákna

Video: Čištění a leštění hliníku pastou a čističem ve spreji.

Pro dosažení vysokého lesku hliníku použijte leštící pastu

Čisticí a leštící pasta na hliník Aluminium Polish čistí hliník do vysokého lesku, odstraňuje oxidaci, začernání, nerovnosti a veškerou špínu. Leštící pasta na hliník umožňuje šetrné čištění hliníku a současně vyleští hliníkové povrchy do vysokého lesku. Obsahuje velmi jemné čistící abrazivní částečky.

Jak použít pastu, abyste dosáhli skvělého výsledku?

  • Leštěný povrch zbavte hrubých nečistot.
  • Naneste malé množství pasty na hadřík z měkké bavlny nebo mikrovlákna . (v případě strojního čištění je vhodné použít plstěná tělíska tzv. pady)
  • Krouživým pohybem začněte hliníkový povrch čistit. Dbejte na to, aby byl povrch hadříku hladký.
  • Čistěte až do zrcadlového lesku.

Leštění zničeného hliníku do vysokého lesku

V případě renovace zničeného hliníku je třeba hliník nejdříve vybrousit smirkem a použít hrubší pastu Metal Polish. Až poté můžete použít pastu na hliník Aluminium Polish. Dosáhnete tak maximálního lesku.

 

Závěrečná ochrana hliníku pro dlouhotrvající krásný vzhled

Dali jste si práci a dokonale vyčistili hliník? Nezapomeňte na ochranu povrhu před vlivem okolí. Jde o velmi důležitý krok v péči o hliníkové povrchy. Použijte olej na ochranu hliníku a ušetříte čas a námahu při následné údržbě hliníkových předmětů. Olej ve spreji povrch chrání a nezanechává ho mastný. 

Ochranný olej dlouhodobě můžete použít na veškeré kovy. Přípravek odstraní menší množství špíny, jako je prach nebo otisky prstů. Zároveň vytváří voděodolnou ochrannou vrstvu, která povrchu dodává čistotu a lesk. Minimalizuje korozi po dlouhou dobu. Ochranný olej na kovy je speciálně testován pro použití v prostorách s výskytem jídla.

 

Ukázky před a po čištění hliníku

To nejlepší na hliník od Autosolu

Nejnovější aktuality

Nejnovější tipy a návody

Pasta ne leštění mosazi

Jak na čištění a leštění mosazi?

17.6.2019
Tipy na čištění a leštění mosazi. Jak vrátit mosazným předmětů krásný a lesklý povrch. Legandární pasta Dursol na leštění kovů vyčistí mosazné mísy, hmoždíře, táci…

Připravte auto dokonale na zimní sezonu!

5.11.2018
Nepodceňte příchod mrazivých dnů a připravte auto dokonale na zimní sezonu. Máme pro Vás pár tipů, jak předejít zamrznutí zámku a skel nebo přimrznutí dveří.…